Focení probíhá v Českých Budějovicích a jejich okolí. Pokud byste si přáli focení ve Vámi vybrané lokalitě, není problém se dopravit kamkoliv. Nabízím fotografování v ateliéru, různých interiérech a exteriéru. Novým nápadům se nebráním a ráda výzvy přijímám. Proto je pro mne důležité znát vaši představu. Je to váš den, vy máte své představy. Pokusím se vám splnit vše, co vám na očích uvidím. Proto si můžete nějaké fotografie najít také na internetu a zaslat mi je předem nebo ukázat při focení. Aby fotografie nebyly tuctové, je důležité také vědět, co vás baví. Pokud je například vaší vášní tanec, nezapomeňte si na focení taneční botky, šaty a doplňky. Společně tak vytvoříme originalní a osobitou fotografii přímo pro vás.

Základní informace

Určitě se sami ptáte, jak se před cizím člověkem uvolníte, aby fotky nebyly „křečovité“. A jak se zvládnou uvolnit vaše děti? A co když zrovna nebude mít dítko náladu na focení, bude mít hlad, bude se stydět…? To zabere nějakou chvilku, než si zvykne…

Tak to se nebojte! U mě se nehraje na čas. Neuslyšíte tedy u mě „tak, hodina vám uběhla, končíme“. Chápu, že cítit se přirozeně před cizím člověkem chvilku potrvá. Proto všechna focení jsou rozdělena do dvou časů – „dopoledních“ a „odpoledních“. A je už na vás, jak moc toho využijete. Je pro vás rezervované buď celé dopoledne nebo celé odpoledne.

Po zkušenostech ale vím, že obvykle focení trvá hodinu až dvě. Vše záleží na vaší energii a náladě (nezdá se to, ale focení je skutečně namáhavé). Ale zase není mým cílem vás a vaše děti totálně vyčerpat, takže si kdykoliv můžeme odpočinout. Proto si zabalte s sebou i nějakou tu svačinku, ať vás nemusím křísit 🙂 Pro vaše andílky přibalte nějaké úplatky.

Po focení vám zašlu náhledy fotografií na e-mail. Dle mé vytíženosti je tato doba maximálně do týdne. Poté si v klidu vybere fotografie, které chcete upravit.

Jakmile dostanu soupis fotografií, které chcete upravit, okamžitě, jak je to možné, se do úprav pouštím. Berte ale prosím na vědomí, že fotografie mohou být upravené do týdne, ale také do měsíce. Záleží na vytíženosti. Součástí retuše je odstranění jizev, nečistot pleti, odlesků pleti, vyhlazení pleti, vrásky, kruhy pod očima (u nevyspaných maminek :-)) apod. Avšak také beru v potaz váš názor a pokud si budete přát nějakou jizvičku zanechat, určitě ji tam nechám.

Jakmile fotografie upravím, vypálím je na CD a spolu s vytištěnými fotografiemi Vám je v dárkové krabičce předám nebo pošlu.

V den focení je splatná částka pro 10 fotografií. Při výběru více fotografií doplatek řešíme individuálně. Je možno vyvolat i více kusů fotek. Ceny jsou dle ceníku.

Co s sebou?

Co si vzít s sebou? Tak na tohle se hodně ptáte a samozřejmě není jednoduchá odpověď. Určitě záleží na tom, co chcete fotit. Pro glamour focení si do kufru zabalíte jiné věci, než pro focení rodiny. Ale dám vám důležitou radu – přibalte si více věcí, i když si řeknete, že v tomhle byste se nefotili. Už hodněkrát se mi stalo, že jste mi řekli, že to jste nechali doma. A jestli se bojíte moc velkého kufru, tak nebojte, určitě si nebudu myslet, že se ke mě stěhujete 🙂

Šaty dělaj člověka

Volbu šatníku každopádně nechám zcela na vás, ale oblečení by mělo odpovídat duchu a záměru vašich fotografií. Proto přípravu a výběr vaší garderoby nepodceňujte. Je třeba si uvědomit, že podle toho, jak se budete cítit, budete na fotografiích i vypadat. Vyberte si takové věci, které vám sluší, a ve kterém se cítíte sebevědomě. Ke mě ale přijeďte v něčem pohodlném, volném – zabráníte tím nepěkným otlakům na kůži, které sice jdou vyretušovat, ale fotografie ztrácí na přirozenosti (jedná se zejména o těhotenské focení a glamour). Do pěkného oblečení se převléknete až u mě.

Každopádně radím jednu věc: prolezte svůj pokoj/byt/dům a mrkněte i do kamarádčina šatníku! Na každé focení je ale základ stejný:

•    silonky – je mi jedno, jestli se jedná o DEN 20 nebo DEN 60. Stačí vám ty nejlevnější za pár kaček (pozor ale na odstín a vemte alespoň dvoje, kdyby se jedny protrhly)
•    botky – na podpadku, bez podpadku, kecky, kozačky, glády… prostě dle vašeho gusta! Prosím, botky si pořádně vypucujte. Zablácené a špinavé botky mají vstup do ateliéru zakázán 🙂
•    šperky a různá cingrlátka – tím fotografiím dodáme šmrnc a ještě více třpytu
•    šaty, kalhoty, sukně, legíny, topy a různá trička, bolerka, světříky prostě co vás napadne

Informace k...

Zachyťte jeden z nejdůležitějších okamžiků ve vašem životě. Nebudu říkat, že je toto období nejkrásnější, protože každá ho prožíváme jinak, ale určitě se shodneme na tom, že stojí za to. Zdokumentujte své emoce a podělte se o své fotografie se svojí rodinou, přáteli, kamarády, ale hlavně – v budoucnu se svými dětmi. Jedná se o nejkrásnější období ženy, které bohužel netrvá věčně, proto ho nezmeškejte! Dodejte si odvahy a dopřejte si tuto jedinečnou fotografickou vzpomínku, než bude pozdě! Jednou za tuto odvahu budete skutečně vděčná!

Pokud se nejedná o překvapení, tak k fotkám těhotných patří i budoucí tatínci. Možná se tatínkům moc před kameru chtít nebude, ale zkuste je přemluvit. Nemusí být na každé fotografii, může dostat odvahu klidně až u konce focení. Ale i tak je tatínek důležitou součástí těhotenství a třeba by ho to jednou mrzelo.

A kdy na focení? Vyberte si takový termín, kdy bude vaše bříško krásně zakulacené a dobře bude vidět. Jen to ale s plánováním nepřehánějte a nečekejte na poslední dny těhotenství. Nejlepší doba pro focení je polovina a konec sedmého měsíce.

Aby bylo focení těhotenství a výsledné fotografie opravdu krásné, je nutné dodržet nějaká pravidla. Nejdůležitější ze všeho je, abyste se na focení bříška těšila a také se pořádně vyspala a odpočinula. Také s sebou přibalte dostatek věcí. Je jedno, jestli kalhoty z doby před těhotenstvím nedopnete, mohou zůstat i rozepnuté. Přibalte si i nějaké uplejší tričko či šaty – krásně vyrýsujeme vaše bříško a vzniknou tak i fotografie, které můžete veřejně bez ostychu publikovat. Několik hodin před focením se převlékněte do něčeho pohodlného a volného, abyste si nezpůsobili otlaky, které sice jdou retušovat, ale fotografie ztrácí na přirozenosti (je jedno, jestli ke mě přijedete v pyžámku či župánku – nikdo, krom mě, vás neuvidí).

Nebojte se experimentovat, přibalte si krajkové prádýlko, samodržící punčošky a vyražte na focení! Sama uvidíte, že vás fotografie překvapí.

Pokud máte v plánu na focení přibrat i budoucího tatínka, barevně se slaďte. Vyhněte se ale černým barvám. Černá sice zeštíhluje, ale také fotka nedá bříšku moc vyniknout a působí také smutně. Můžete do kufru přibalit černé tričko, ale vemte i veselejší barvy.

Tak ještě pro opáčko, ať to máme kompletní. Co teda s sebou?
stejný základ jako pro každé focení (najdete v informacích O focení)
krajkové prádýlko (komplety), saténové župánky, samodržící punčošky, pánská košile
fotografie z ultrazvuku, botičky, jestli máte připravenýho nějakého plyšáčka, tak ho také vemte

Rostou jako z vody a čas neovlivníme. Já ho pro Vás ale zastavím, zvěčním krásu i úsměv Vašeho miminka, jeho spánek, zívání i pláč. Beru v potaz zraví Vašeho andílka a myslím na to, aby Vašemu drobečkovi bylo dostatečné teplo a měl pohodlí.

Vybrat ideální věk na focení miminka je skutečně oříšek, protože miminka jsou krásná pořád. Osobně doporučuji tři různá období, kdy jsou miminka odlišná a pak záleží jen a jen na Vás, zda se rozhodnete pořídit ateliérové či interérové fotografie v každém z těchto období.

newborn – fotografie pořizované do prvních 14 dnů života. Miminka v tomto období krásně spinkají, snadno se uspávají a na fotkách jsou to nádnerní a roztomilí cukrouši. Kdo by odolal? Ještě si pamatují své uložení v bříšku, takže můžeme s nima snadno polohovat, aniž by se cítili nepohodlně. Jakmile je miminko starší, už jej dokáže probudit i cvaknutí fotoaparátu.
okolo 4. měsíce – miminko se umí nádherně usmívat, od narození se změnilo. Většinou již krásně udrží hlavičku a tím pádem můžou být i krásné rodinné fotografie.
kolem jednoho roku – nejedná se o novorozence, vlastně ani už ne o miminka. Jsou to velcí klucí a holky. Je možné je fotografovat s rekvizitami samostatně nebo s rodinou.

A co s sebou na focení zabalit?

– určitě nezapomeňte plenku (pro případ nouze) a nějakou sváču (křupky, přesnídávku, prostě co jíte)
dudlík – pokud jsou děti neklidné, dudlík je dokáže uklidnit
hračku, kterou má Váš andílek rád (nějaký větší méďa, autíčko…)
– jeden či dva kousky oblečení na převlečení
– jestli máte doma vtipné oblečky, přineste je také

Rodinné snímky jsou věčnou památkou, ale jak je vyfotit, aby nechyběl jeden člen rodiny a aby při funkci samospouště nepřimrzl úsměv na tváři, ale byl živý? Tak pro to mám jednoduché řešení. Domluvte si termín focení a já Vám udělám krásné fotografie.

Na focení se barevně slaďte a nezapomeňte i na ponožky! Aby jeden neměl ponožky černé a druhý křiklavě oranžové. Jinak platí stále stejný základ, co s sebou.

Glamour fotografie jsou v poslední době velmi žádané. Snahou je zobrazení a zachycení ženské krásy, ženskosti i přirozenosti, svůdnosti, často s nádechem luxusu (např. luxusní nebo luxusněji vypadající spodní prádlo). Nejedná se o akty, jedná se o odvážnější a vyzývavější fotografie, kde je zachycen sexappeal ženy a zvýrazněna její krása a svůdnost na luxusně vypadající fotce. I výsledné fotografie bývají výraznější, každopádně mají vypadat vkusně, ne lacině. Na toto focení je třeba se důkladněji připravit. Nepostačí Vám jenom to, co naleznete normálně v šatníku. Co budete potřebovat?
 
silonky (tělové, černé)
– podvazky a samodržící punčochy
komplety spodního prádla (nejlépe krajkové) a tělové kalhotky (nutností – ty nebudou vidět, takže klidně nějaké ty levnější)
– saténové župánky, košilky, korzety
– boty na jehlách
šperky

Kalendáře jsou velmi oblíbeným tématem k focení. Nejenže zachytíte vaše ratolesti v různých tématech, ale zároveň můžete udělat radost příbuzným vytištěným kalendářem.

Focení kalendáře není jen o jedné návštěvě a ani to není focení typu „přijít se vyfotit“. Je to běh na dlouhou trať. Ze zkušenosti vím, že focení je na 3 až 4 návštěvy. Záleží na připravenosti a energii. V průměru každé focení zabere cca 2 až 3 hodinky. Ač se snažím vám to co nejvíce ulehčit, tvorba kalendáře je náročná pro obě strany. Z mé strany na vymýšlení scény a na rekvizity, z Vaší strany na kostýmy (bohužel není v mých silách mít kostýmy ke všemu a v každé věkové kategorii). Přípravu kalendáře je nutné spolu probrat, vymyslet téma a vše doladit.

Důvodem tohoto náročnějšího postupu je skutečnost, že se vám snažím nabídnout unikátní a jedinečný kalendář, který vám bude každý závidět. Nápadům se meze nekladou, jsem ochotná vyzkoušet mnoho (skoro i nemožné) – pokud to bude v mých silách.

Ač postup vypadá náročně, určitě se ho nelekejte. Jsem velice trpělivá a snažím se co nejvíce s tvorbou kalendáře pomáhat. Zatím jsem se neshledala s tím, že by byl pro někoho kalendář až moc náročný a vzdal by to 😉

A s čím si po focení vlastně odcházíte? Dostanete ode mě 13 fotografií v plné kvalitě. Následně si tisk kalendáře zajišťujete sami, abyste si sami mohli určit kvalitu tisku, velikost a rozvržení kalendáře i cenu, za kterou kalendář necháte vytisknout.